Відомий український педіатр Євген Комаровський часто дає поради щодо здоров'я як дітей, так і дорослих. Чергову корисну рекомендацію він опублікував на офіційній сторінці в Instagram.

На цей раз у нього запитали ради щодо кондиціонерів, які сушать повітря. Існує думка, що при дуже низькій вологості аерозоль довше висить у повітрі, тобто вище ризик заразитися.

Часто люди прагнуть підвищувати вологість у квартирі і в офісі, щоб зменшити ризик підхопити коронавірус. Так, у педіатра поцікавилися, що краще вибрати – зволожувач повітря в квартиру фільтр знезаразити повітря приміщення.

Доктор розповів, що фільтри повітря не дуже допомагають, тому що шляхи зараження в основному повітряні, а повітряно-крапельні або контактні.

"Безпосередньо контактний, тобто або на вас кашлянули, або ви користувалися одними предметами з хворим. Якщо вам в обличчя кашляють або ви п'єте з одного келиха, вам не допоможе жоден фільтр", - пояснив лікар.

Популярні новини зараз

Під Чернівцями китайський вірус проник до дитсадка - малюки не скоро повернуться до груп

Фітнес-модель Ана Чері показала улюблену позу в ліжку, міні-топік ледь не порвався

Як виявити небезпечну пальмову олію в сметані, сирі та морозиві: провокує атеросклероз і онкологію

Центр Львова усіяний мертвими тілами, городяни нажахані: "Вже не вперше"

Показати ще

View this post on Instagram

Вопрос:⁣ Здравствуйте, Доктор. Прочел, что все кондиционеры сушат воздух, даже если берут его с улицы, и знаю, что при очень низкой влажности аэрозоль дольше висит в воздухе, то есть выше риск заразиться. Значит, нужно повышать влажность в квартире и в офисе, чтобы уменьшить риск подхватить коронавирус. Выбираю между кондиционером с увлажнителем и мойкой воздуха, но пока не могу определиться. А есть ли рекомендации ВОЗ по использованию увлажнителей воздуха для помещений с больными и здоровыми? И насколько помогают обеззаразить помещения фильтры воздуха?⁣ ⠀⁣ Ответ:⁣ Никаких специальных рекомендаций по поводу увлажнителя нет. Есть стандартная рекомендация ВОЗ о том, что оптимальная влажность в жилых помещениях — 40−60%. Если вы живете там, где сыро, используйте кондиционеры для осушения воздуха, если вы живете там, где сухо, — используйте увлажнители воздуха. Понятно, что вам для начала понадобится хотя бы гигрометр.⁣ ⠀⁣ Влажность 40−60% способствует оптимальной работе местного иммунитета, а местный иммунитет — это защита слизистых оболочек.⁣ ⠀⁣ Насколько помогают фильтры воздуха? В принципе не очень помогают, ведь путь заражения в основном не воздушный, а воздушно-капельный либо непосредственно контактный, то есть либо на вас кашлянули, либо вы пользовались одними предметами с больным. Если вам в лицо кашляют или вы пьете из одного бокала, вам не поможет никакой фильтр.⁣ ⠀⁣ #докторкомаровский #вопросответ #вопросЕОК #здоровье #коронавирус #увлажнитель #кондиционер #влажность

A post shared by Доктор Комаровский (@doctor_komarovskiy) on

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше 

Нагадаємо, Комаровський застеріг батьків від фатальної неуважність.

Як повідомляв Знай. ua, Комаровський розповів про лікування забиття від удару або падіння.

Також Знай. ua писав, що доктор Комаровський дав 10 порад годуючим мамам.