Ковтання жувальної гумки може призвести до небезпечних проблем із травленням.

Вона не розчиняється у шлунку та може накопичуватися, утворюючи безоари – щільні маси, які можуть блокувати кишківник. Подібні утворення з’являються не лише через жуйку, а й через волосся, целюлозу, хурму та навіть пластик. Особливо схильні до цього люди з розладом "спотворення смаку" – коли виникає неконтрольоване бажання їсти неїстівні предмети, як-от пісок, папір чи волосся, пише Daily Mail.

Безоари можуть роками залишатися у травному тракті без симптомів, але іноді викликають біль, нудоту, виразки та навіть внутрішню кровотечу. У важких випадках їх доводиться видаляти хірургічним шляхом або за допомогою ендоскопа. Цікаво, що для розчинення таких утворень лікарі використовують спеціальні кислоти або навіть звичайну Coca-Cola – її хімічний склад допомагає руйнувати безоари.

Жуйка, фото championat
Жуйка, фото championat

Щоб уникнути ризику, варто не ковтати жуйку, ретельно пережовувати їжу та уникати продуктів із високим вмістом танінів і грубих волокон, які можуть спричинити утворення небезпечних мас у шлунку.

Популярні новини зараз
Де прожити в Європі на українську зарплатню: три країни "по кишені" ПриватБанк виплатить клієнтам по 2500 грн: хто може отримати Чек із банкомату – не просто папірець: чому не варто натискати цю кнопку Пенсіонерам додадуть 3250 гривень: хто отримає надбавку
Показати ще

Біль у шлунку. Фото з відкритих джерел
Біль у шлунку. Фото з відкритих джерел

Раніше ми повідомляли, чи склеює жувальна гумка шлунок: що робити, якщо випадково її проковтнули?

Як правильно використовувати жувальну гумку для здоров'я зубів: поради стоматологів - більш детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, нервуєш? Візьми в рот! Лікарі розповіли, як "обдурити" мозок в тривожні часи.