Палата лордів парламенту Великобританії зажадала, щоб уряд країни надав гарантії для громадян Євросоюзу в тому, що у них буде право залишитися в Британії після Brexit.

Як повідомляє ВВС, в ході обговорення Brexit палатою лордів, 358 її членів проголосували за поправку до запропонованого урядом законопроекту, яка дозволяє громадянам ЄС жити і працювати в Британії і після її виходу з Євросоюзу. Проти поправки проголосувало 256 членів палати.

Таким чином ініціатива була прийнята і законопроект знову вирушив на розгляд до палати громад. Відзначається, що внесення поправки в законопроект не остаточне, адже палата громад може відмовитися вносити її.

Проголосована палатою лордів поправка вимагає від уряду Терези Мей протягом трьох місяців з моменту застосування статті 50 Лісабонського договору про вихід з ЄС внести пропозиції щодо захисту прав громадян ЄС, які проживають у Великобританії.

Британські ЗМІ пишуть, що рішення палати лордів стало першою великою поразкою уряду Терези Мей на шляху до Brexit.

Популярні новини зараз
Все, що накопичували – може зникнути: клієнти ПриватБанку втрачають заощадження Хоч-не хоч, а в ТЦК йти все одно доведеться: українцям не залишили альтернативи Пенсія збільшиться на 50%: українцям розповіли про лазівку у виплатах Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс
Показати ще

Внесення лордами поправок в законопроект Brexit і його відправлення назад у палату громад означає, що його прийняття відкладається як мінімум на два тижні. Це порушує плани Мей, яка пообіцяла запустити процес виходу з Євросоюзу до кінця березня.

Законопроект щодо Brexit палата громад прийняла в третьому, остаточному читанні 8 лютого. Тоді в нього хотіли внести серед інших і ту поправку, на яку звернули увагу лорди. Однак в підсумку не стали нічого змінювати, щоб не затримувати введення його в силу найближчим часом.

Як повідомляв сайт Знай.ua, британський уряд хотів, щоб до кінця першого березневого тижня всі необхідні законодавчі процедури щодо Brexit закінчили формування і вступили в силу.