Європейський союз та Британія досягли певного прогресу під час двосторонніх переговорів. Перемовини вели щодо того, чи залишиться країна у складі союзу. ЄС має провести багато реформ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомив президент Європейської ради Дональд Туск після першого дня саміту. Вночі відбувались декілька зустрічей за участі Девіда Кемерона, Франсуа Олланда, прем'єр-міністра Чехії Богуслава Соботки та прем'єра Бельгії Шарлема Мішеля.
"Наразі я можу лише констатувати, що ми здійснили певний прогрес, однак залишається багато роботи", - зазначив Туск.
Він додав, що плануються зустрічі за участі голови ЄС Жан-Клода Юнкера, який відіграє ключову роль у питанні. Сторони переговорів надихнуло те, що всі підтримують збереження членства Великобританії в ЄС. Канцлер Німеччини Ангела Меркель наголосила, що ЄС хоче зберегти членство Британії, але не всі країни згодні з її умовами.
Читайте також: Шенген близький до розпаду - МЗС Польщі
Нагадаємо, Британію турбує чотири основні питання у функціонуванні Євросоюзу. Країна вимагає проводити незалежну міграційну політику. Це дозволить не платити мігрантам соцдопомогу перші чотири роки і знизить їх інтерес до переїзду в країну. Також британці хочуть відмови від посилення євроінтеграції. Країна вимагає ввести право вето для національних парламентів на рішення євробюрократії.
Крім того Великобританія хоче зберегти мультивалютність у Єврозоні, щоб розрахунки проводили у євро, швейцарських франках і фунтах. Лондон є найважливішим глобальним фінансовим центром і британці не хочуть втрачати цей статус. Третя умова - підвищення конкурентоспроможності ЄС за рахунок зниження навантаження на бізнес, більшої гнучкості регулювання.