Півтори сотні чеченських мотострілків, евакуйованих з Алчевська до Росії, паралізовано. Причиною недуги спеціалісти вважають невідомий багатофункціональний розлад усіх систем організму, який вони отримали із їжі. Таке повідомлення дуже засмутило російську сторону, бо мотострілки на поле бою знову навряд чи повернуться. Зафіксовані у гвардійців паралічі є невиліковними та триватимуть до 6-ти років.

"Провідні російські експерти-токсикологи зробили висновки, що військовослужбовці з 18-ої мотострілкової бригади отруїлися хімічною речовиною трикрезолфосфат. Вона потрапила до військових пайків через порушення правил їх зберігання чи виробництва. Наймовірніше, через використання технічної олії та не відповідні умови її зберігання. Ці паралічі вялопротікаючі і можуть затягнутися від 2-х до 6-ти років. Також при середньому ступені тяжкості можливий перебіг хвороби в легенях. Але у більшості постраждалих чеченців спостерігається важка форма паралічу, яка є не виліковною. Тому війна нищить людей навіть пластифікаторами для пластмаси", - пише у своєму блозі Олег Ярчук.

Раніше спікер штабу АТО Андрій Лисенко назвав цей випадок помстою української землі за військове вторгнення агресора на Донбас.