Цикорій - широко відомий продукт, але нечастий гість на нашому столі. Цикорієм називається рослина з довгастим листям, що має довгий щільний корінь, який іде глибоко під землю. У продажу найчастіше ми зустрічаємо подрібнений сухий корінь цикорію, який заварюється в якості напою як аналог кави або як доповнення до нього.

Цикорій чи кава?

Корінь цикорію успішно використовують як замінник кави. Вагітним часом буває дуже складно відмовитися від улюблених звичок. Наприклад, декілька чашок кави в день. Цей напій хоч і бадьорить, однак жінкам при надії протипоказаний. Але не варто впадати у відчай. Цю згубну звичку раз і назавжди можна замінити більш приємною і корисною - розчинний напій з цикорію.

Читайте також: Вчені спростували користь мультивітамінів для вагітних

Найбільш корисною частиною цієї рослини є корінь, в ньому містяться необхідні для вагітної жінки вітаміни (A, С, B1, B2, B5, B6), фолієва кислота, мікроелементи (калій, залізо, магній, фосфор, натрій, кальцій, цинк тощо), деякі незамінні амінокислоти й інсулін. Напій цикорій при вагітності впливає на печінку, роботу серця, володіє антибактеріальними властивостями і надає дезінтоксикаційну дію на організм, що особливо важливо під час вагітності. Цикорій розчинний дає позитивний вплив на слизову шлунка, знижує її кислотність і знімає печію, крім того, він підвищує апетит.

Кому не слід пити цикорій

Але цей смачний та дешевий напій містить в собі як користь, так і шкоду для людського організму. Цикорій не можна вживати людям з виразкою шлунка і кишечника. Також протипоказаний при алергії, порушеннях роботи серцево-судинної системи, варикозному розширенні вен.

Звичайно ж, про будь-які дії варто розмовляти з лікарем. Нехай фахівець порадить, як саме приймати цикорій, скільки разів на день і в якому вигляді.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, чим шкідлива картопля з холодильника.