Дружина президента Туреччини заявила, що гареми в Османській імперії були позитивним явищем. За її словами, це були "освітні установи, де жінки проходили школу життя".

Турецьке телебачення повідомило, що Еміне Ердоган поділилася цією думкою під час офіційного заходу в Анкарі, на якому вона виступила з розповіддю про історичну роль оттоманських султанів. Це сталося на наступний день після того, як президент країни Реджеп Ердоган у промові, присвяченій Міжнародному жіночому дню, сказав, що жінка "перш за все є матір'ю", пише ВВС.

Еміне Ердоган зазначила, що гарем був школою для жінок оттоманської династії. За повідомленнями турецьких ЗМІ, вона зазначила, що історичні свідчення про життя жінок в гаремах можуть служити "зразком для наслідування".

Наприклад, наложниці, що жили в гаремах, отримували певну освіту, і їх добре годували. Крім того, далеко не всі з них надавали султанам інтимні послуги. Однак вони не могли залишати палац на свій розсуд.

Деякі громадяни Туреччини розкритикували першу леді країни в соціальних мережах. "Те, що жінок чогось вчили в гаремах, не означає, що вони були школою - це повна маячня! В гаремі султана одночасно могли жити до 400 наложниць", - написав користувач соціальної мережі Twitter Газі Каглар. "Якщо оттоманський гарем був освітнім закладом, то чому всіх чоловіків, які працювали там, кастрували?" - запитує інший користувач під ніком anlam75.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні, 13 травня: ризик блюзнюків та дратування скорпіонів Показники лічильників не прийматимуть: платити доведеться за іншим принципом Пенсіонерам виплатять солідні гроші: кому прийде понад 10 тисяч на місяць Мобілізація по-новому: повістки, ВЛК, відстрочки – дуже важливі зміни у травні
Показати ще

"Ті, хто хвалить гареми, відправляє своїх дочок не куди-небудь, а в американські університети", - іронізує користувач під ніком kizmonot. Він натякнув на відомий факт, що обидві дочки Ердогана отримали освіту в університеті штату Індіана.

Читайте також: Президент Туреччини назвав Путіна окупантом

Однак деякі проурядові журналісти відзначили, що Еміне Ердоган мала рацію, і жінки дійсно отримували в гаремах непогану освіту. Нагадаємо, що у 2014 року Реджеп Ердоган викликав хвилю обурення, заявивши, що "жінки і чоловіки не рівні".