14-річну школярку із Саратова допитало ФСБ. Вона 18 березня була на мітингу на честь анексії Криму Росією у стрічках кольорів українського прапора, заплетених у коси.

Разом з дівчиною з такими ж стрічками прийшли і її старші друзі, - повідомляє видання "Йод".

Школярка розповіла, що силовики змушували її визнати, що за участь у мітингу з жовто-синіми стрічками її друзям заплатили.

18 березня в Саратові проводили святкування річниці приєднання Криму до Росії. На Театральній площі міста зібралося близько п'яти тисяч осіб. Чотири юнаки та три дівчини стояли зі стрічками кольорів українського прапора. Вони не мали у руках плакати, нічого не кричали та поводилися стримано.

Читайте також: Справу про анексію Криму відправили до Гаазького трибуналу

Популярні новини зараз
З 1 квітня почнете отримувати від 3 520 до 8 тисяч гривень: чиї виплати стали більшими Пенсіонерам видадуть сертифікати на 400 гривень Будуть під постійним обстрілом: астролог вказав, на які міста чекає пекельний тиждень За безкоштовні поїздки в автобусах тепер доведеться платити
Показати ще

Ідея прийти з українськими стрічками належить 23-річному Іллі, найстаршому з учасників. Він дізнався, що на "свято Криму" силою зганяють студентів і школярів з різних навчальних закладів Саратова і вирішив, що повинен цьому щось протиставити.

"Мені шкода українців. Вони дуже сильно постраждали у війні. І я вирішив, що треба вийти на свято Криму і підтримати Україну. Висловити жителям це країни солідарність, бо їх в Росії все лають і називають фашистами", - розповів хлопець.

"Ми живемо в 21 столітті. І якщо ми почнемо ділити все з часів витоку, то почнеться десять світових воєн. Я за збереження територіальної цілісності інших держав. Ще, я вважаю, Крим для Києва, як Чечня для Росії під час Першої чеченської війни. Чечня теж хотіла відокремитися, а Росія воювала за свою територію, гинули люди. Росія тоді була права, бо вона боролася за свою землю", - додав Ілля.

Учасників "проукраїнської акції" спочатку було більше 12, але деякі розбіглись до початку мітингу.

Молоді люди довго не привертали до себе ніякої уваги з боку мітингувальників. Учасники святкування, в основному, бюджетники, мляво переступали з прапорами в руках і дивилися на годинник. "Люди на свято прийшли за рознарядкою і ми їх не цікавили. Ми стояли майже 40 хвилин, і тільки в кінці мітингу до нас підійшли стурбовані громадяни. Спочатку бабуся-вчителька, яка сказала, що ми зіпсували їй настрій своїми стрічками й тим, що погано, не святково одягнені", - розповідає ініціатор "флешмобу".

Після неї до них підійшов чоловік у чорній куртці. Чоловік став їх фотографувати, після чого підійшов до співробітників поліції. Поліцейські стали переконувати молодих людей покинути площу, не провокувати народ. Оскільки хлопці та дівчата відмовлялися йти, їх затримали і супроводили в поліцейську будку. Там перевірили документи та відпустили.

Наступного дня батькам 14-річної дівчинки, учениці саратовської гімназії №32, подзвонила класний керівник і повідомила, що вони мають з'явилися до директора саратовської школи № 84. Там вчаться дві інші учасниці флешмоба.

Швидше за все з ними силовики теж провели бесіду. На допиті працівники ФСБ цікавилися, з якою метою дівчина вплела стрічки. Вони не вірили, що то було на підтримку України, проти війни, жорстокості та пропаганди.

"Вони витягали з мене визнання, як кров пили, що хлопчикам заплатили гроші і наш флешмоб був акцією опозиції, п'ятої колони, а ми, дівчатка, - лише пішаки в цій грі. Як вони так зробили, я не зрозуміла, але у мене почалася істерика і я розповіла, що Ілля (сподіваюся, він мене простить) приніс ці українські стрічки і дав нам", - розповідає школярка.