Москва зайняла 11 сходинку в рейтингу світових столиць за ступенем ризику інвестицій в елітну житлову нерухомість на 2016 рік, про що повідомляють експерти.

У своєму дослідженні "Прогноз розвитку ринків елітної нерухомості світу 2016" експерти компанії Knight Frank назвали головні ризики, що загрожують розвитку глобального ринку елітної нерухомості в 2016 році, і оцінили ступінь їх впливу на основні ринки елітної нерухомості. У дослідження увійшли 11 ключових міст світу: Лондон, Нью-Йорк, Майамі, Париж, Монако, Женева, Гонконг, Сінгапур, Шанхай, Сідней, Москва.

Експерти передбачають, що в 2016 році найменш ризикованими ринками для інвестицій в елітну житлову нерухомість будуть Монако і Лондон, найбільші ризики відзначаються в Москві і Майамі.

На думку аналітиків компанії, найбільшою загрозою для розвитку глобального ринку елітної нерухомості в 2016 році є: зростання ключової процентної ставки США, міжнародний тероризм і посилення напруженості на світовій політичній арені.

"Низькі темпи доходу населення і уповільнює національна економіка - ризики, які в меншій мірі вплинуть на ринки елітної нерухомості", - повідомляють міжнародні аналітики.

Популярні новини зараз
ТЦК стане на заваді: що підготували 17-річним юнакам "Полювання" на ухилянтів? На дорогах запускають мобільні блокпости – що це означає Україна на межі трудового колапсу: кому доведеться працювати до глибокої старості Від ТЦК більше не сховатись: з'явилась нова система оповіщень - приходитимуть миттєво
Показати ще

При тому найбільш значимими ризиками для московського ринку елітної житлової нерухомості, на думку аналітиків, є геополітичні ризики, валютні та ризики, пов'язані з цінами на нафту. Сукупний ефект від цих факторів дуже потужний: з одного боку, падіння цін на нафту чинить тиск на ринок, в тому числі і через ослаблення рубля, з іншого боку, через санкцій немає можливості залучення відносно дешевого фінансування.

Читайте також: Ціни на столичне житло впали разом з гривнею

Серед потенційних ризиків, які теж варто враховувати, знаходиться ризик зміни держрегулювання ринку нерухомості, що може істотно збільшити собівартість будівництва, що, у свою чергу, негативно позначиться на попиті.

"У сукупності це робить московський ринок найбільш ризикованим серед розглянутих міст, але тут є і свої плюси - чим вище ризики, тим вище потенційна прибутковість", - зазначають у Knight Frank.