Ісландія офіційно відмовилась вступати до ЄС, відкликавши свою заявку, подану 2009 року.

Влада Ісландії офіційно відкликала заявку на вступ до Європейського Союзу. Про це з'явилося повідомлення вчора на офіційному сайті МЗС країни.

Міністр ЗС Ісландії Гуннар Браги Свенссон передав головуючому в Раді ЄС Едгару Рінкевичу лист про відмову Рейк'явіка від поновлення переговорів про вступ до Євросоюзу, адресувавши його керівництву ЄС.

"Таким чином, уряд вважає, що Ісландія вже не є країною-кандидатом, і просить ЄС надалі діяти відповідно з цим рішенням", - йдеться у листі.

Свенссен наголосив, що Ісландія скасовує зобов'язання, які прийняв на себе колишній уряд країни. Водночас, Рейк'явік планує зміцнювати співробітництво із Брюсселем. Глава ЗС Литви Рінкевич сказав, що поважає рішення ісландського уряду та підтримав курс на "позитивну і тісну" співпрацю між ЄС та Ісландією.

Популярні новини зараз

Українцям вимагають заборонити куріння не тільки в громадських місцях, а й у себе вдома: подиміти на балконі не вийде?

Ксенія Мішина роздяглася практично догола, але питання про Еллерта не припинилися: "Кусає лікті"

Леді Гага вперше показала себе без макіяжу: "Страшно..."

Зірку серіалу "Моя прекрасна няня" поховали: донька ридала над труною, а Сергій Жигунов навіть не приїхав

Показати ще

Ісландія стала країною-кандидатом на вступ у ЄС у 2009 році. Країна тоді перебувала у тяжкому становищі і сподівалась, що зможе стабілізувати економіку та запобігти кризі 2008 року.

Переговори велися з 2010 року. У 2013 році ісландський уряд прийняв рішення призупинити переговори. Питанням, на якому не могли дійти згоди, стала поітика ЄС щодо рибного лову, а саме - квота на вилов риби, яка не влаштовувала ісландців.

У лютому 2014 парламент Ісландії підтримав ініціативу міністра ЗС Гуннара Браги Свенссон про остаточну відмову від приєднання до ЄС. Тоді ж відмовились і від проведення референдуму щодо вступу країни у ЄВросоюз. Близько 3 500 ісландців вийшло на протест проти відмови від євроінтеграції.

Тим не менш, у січні 2015 прем'єр-міністр Ісландії Сігмундур Давид Гуннлаугссон повідомив, що вже найближчим часом країна оголосить про свою відмову від вступу.