Професор психології з університету Рітсумейкан, який знаходиться в Кіото, Акіесі Кітаока опублікував у своєму мікроблозі фотографію полуниці, яка здається глядачеві червоною, але насправді ніяких червоних пікселів на фото немає.

Червоний колір полуниці, як ми його сприймаємо, насправді на знімку є сірим або сіро-зеленим кольором. Такий ефект досягається завдяки кольоросталості - особливості людського сприйняття кольору, яка полягає в тому, колір об'єкта що сприймається нами, залишається приблизно однаковим при зміні кольору або освітлення.

Залежно від освітлення - наприклад, сонячного світла або світла електричної лампи - предмети набувають різних кольорів. Наприклад, в сутінках банан або полуниця можуть виявитися сірими, але за рахунок компенсаторних механізмів ми будемо як і раніше бачити їх жовтим і червоною відповідно.

Ефект кольоросталості досить відомий. Це одна з тих "поправок", які вносить в картину світу наш мозок. Незважаючи на це, картинка спровокувала палкі суперечки серед користувачів соцмережі. Один з користувачів навіть підібрав всі присутні на картинці кольори полуниці, щоб показати, що червоного серед них точно немає.

Нова ілюзія з'явилася через два роки після того, як користувачі мережі по всьому світу "ламали мозок" над знаменитим біло-золотим платтям (тобто чорно-синім).

Популярні новини зараз
Пенсіонерам підвищать пенсії: у кого поважчають гаманці Термінове оновлення для "Резерв+": що треба негайно зробити Українцям спустошать кишені: за запізнення зі сплатою комуналки нарахують штрафи Навіть ТЦК не зацікавить: які хвороби звільняють від мобілізації
Показати ще

Як повідомляв сайт Знай.ua, "тринога" дівчина спантеличила користувачів мережі.