Радник з національної безпеки американського президента Майкл Флінн йде зі своєї посади через скандал, пов'язаний з таємними переговорами про санкції з російським послом Сергієм Кисляком.

У листі, адресованому Білому дому та громадськості, Майкл Флінн назвав причину своєї відставки. За його словами, він "не в повному обсязі поінформував віце-президента Майка Пенса й інших про свої розмови з послом Росії".

Пізніше конгресмени Демократичної партії Джон Коньєрс і Елайджа Каммінгс звернулись до ФБР і Мін'юсту із закликом провести брифінг щодо можливих контактів тепер уже колишнього радника президента з нацбезпеки з представниками Росії. Конгресмени вважають, що Флінна мали звільнити "ще три тижні тому".

"Тепер ми в конгресі повинні знати, хто санкціонував його дії, хто допустив їх і дозволяв йому, як і раніше, мати доступ до найбільш чутливої ​​інформації, що стосується національної безпеки, не дивлячись на те, що знав про ризики", - йдеться в заяві конгресменів.

На заяву Флінна про звільнення відреагував Кремль хвилею істерії.

Популярні новини зараз
Тарифний "сюрприз" для мешканців багатоповерхівок: травневі платіжки заберуть ще більше грошей Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити
Показати ще

Прес-аташе російського президента Дмитро Пєсков заявив, що це внутрішня справа США. "Ми жодним чином не хотіли б це коментувати, це внутрішня справа американців, це внутрішня справа адміністрації президента Трампа. Це не наша справа", - сказав він.

Читайте також: У Росії прокоментували відставку Флінна

Сенатор Олексій Пушков вважає, що в контексті відставки Флінна об'єктом є не сам екс-чиновник, а відносини США і Росії. А за відставкою Флінна мішенню може стати і сам Трамп, вважає Пушков. Все це сенатор назвав "полюванням на відьом".

Різко висловився з приводу звільнення Флінна і очільник міжнародного комітету Ради Федерації Росії Костянтин Косачов. Він заявив, що нову адміністрацію США вразила русофобія.

"Або Трамп не знайшов самостійності, і його послідовно (і небезуспішно) заганяють в кут, або русофобія вразила тепер вже і нову адміністрацію від верху до низу", - заявив Косачов.

С самого начала полагал, что было бы преждевременно записывать в русофилы Майкла Флинна, назначенного было советником...

Posted by Константин Косачев on Monday, 13 February 2017

Глава комітету Держдуми РФ з міжнародних справ Леонід Слуцький назвав ситуацію з відставкою Флінна провокаційною і негативним сигналом для налагодження російсько-американського діалогу.

"В таких обставинах, звичайно, напрошується висновок, що метою були російсько-американські відносини, підрив довіри до нової американської адміністрації. Будемо дивитися, як ситуація буде розвиватися далі", - зазначив він.

Голова президії Ради із зовнішньої і оборонної політики Федір Лук'янов однак каже, що відставка Флінна не вплине на відносини Росії з адміністрацією Трампа, тому що вони ще не сформовані, і впливати, по суті, нема на що.

Як повідомляв сайт Знай.ua, відставка радника президента США Дональда Трампа з національної безпеки Майкла Флінна залишить в підвішеному стані "перезагрузку" відносин Білого дому і Кремля.