Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг висловив стурбованість у зв'язку із "збільшеною кількістю раптових навчань" російських збройних сил, а також "посиленим військової присутності" Росії уздовж кордонів з країнами НАТО. Про це він розповів в інтерв'ю британському виданню The Guardian.

"Росія проводить все більше і більше навчань без попереднього повідомлення. Протягом останніх двох років Росія провела близько дюжини несподіваних навчань ", - повідомив генсек Альянсу.

При цьому він нагадав, що "захоплення Криму був здійснений Росією під приводом несподіваних навчань". НАТО, в свою чергу, не проводить військових навчань без попередження ще з часів закінчення холодної війни.

Столтенберг підкреслив, у кожної країни є право проводити навчання в рамках своїх міжнародних зобов'язань.

"Однак застосовувана останнім часом Росією практика раптових навчань викликає серйозні занепокоєння", - сказав він. Також генсек НАТО додав, що несподівані маневри не сприяють стабільності.

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років "Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого
Показати ще

Йенс Столтенберг торкнувся і тему конфлікту між Києвом і проросійськими бойовиками. Він нагадав, що гарантії безпеки НАТО не поширюються на Україну, оскільки вона не є членом Альянсу. Але, в теж час, Альянс вважає дії Росії неприйнятними і тому надає Україні серйозну політичну і практичну підтримку.

Столтенберг підкреслив, що головним завданням НАТО є захист членів його організації. Однак ніхто з них не піддавався і не піддається нападу. Причиною цього є те, що всі бачать в особі НАТО дуже сильний Альянс. Разом з тим генсек визнав, що зараз організація проводить "найбільше зміцнення колективної безпеки з тих пір, як закінчилася холодна війна".

Генсек заявив, що для вирішення конфлікту на Україну найважливішим є сприяння реалізації мінських угод, зокрема дотримання режиму припинення вогню і відведення озброєнь від лінії роз'єднання. Для цього потрібен належний контроль у зоні бойових дій.