Уряд Німеччини дуже турбує розміщення ракетних комплексів "Іскандер" в Калінінградській області. Влада країни підкреслила, що можливі відповідні заходи узгодять в рамках НАТО.

Про це заявила уповноважений Федерального уряду з питань роззброєння і контролю над озброєннями в Міністерстві закордонних справ ФРН Патриція Флор, пишуть російські ЗМІ

"Нас турбує європейська безпека. І, безумовно, розміщення ракет "Іскандер-М" в Калінінграді не викликає довіри, оскільки ці ракети можуть долетіти до Берліна", - зазначила вона.

Нагадаємо, в жовтні минулого року Міноборони країни-агресора підтвердило, що російські військові через посилення військового контингенту НАТО в Прибалтиці і Східній Європі перекинули в Калінінградську область ракетні комплекси "Іскандер". Після цього країни Балтики і США звинуватили Москву в загостренні ситуації в регіоні і вважають це неадекватною відповіддю на дії НАТО.

При цьому, відповідаючи на запитання про заходи у відповідь з боку Німеччини, Патриція Флор підкреслила, що Німеччина – член НАТО, тому країна не будемо робити жодних кроків в односторонньому порядку і все буде погоджувати з Північноатлантичним альянсом.

Популярні новини зараз
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Водночас, представниця німецького уряду додала, що Німеччина прагне також до налагодження діалогу з Росією.

"Хотілося б, щоб ми почали діалог про розміщення військ у Європі. Обговорення теми контролю над звичайними озброєннями в рамках спільного діалогу є досить актуальним на даному етапі", - уточнила Флор.

Берлін наполягає на відновленні обговорення теми контролю над звичайним озброєнням в Європі, оскільки зараз у цій сфері немає діючих інструментів. Однак спираючись на минулий досвід у моменти напруженості ризик різних інцидентів та ескалації зростає.

Німеччина хоче встановити діалог з РФ заради зміцнення довіри, прозорості та контролю над звичайним озброєнням.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав, як в НАТО відреагували на російські "Іскандери".