В умовах російського військового наступу в Криму і на сході України, бомбардувань в Сирії і постійного "брязкання" ядерною зброєю, НАТО було змушене вимагати від країн-партнерів Альянсу збільшення фінансування оборонного сектору.

"Під тиском Росії НАТО ніяк не вдається зберегти свій авторитет", - на сторінках The New York Times пише оглядач Стівена Ерлангер (Steven Erlanger).

НАТО так серйозно поставилося до російської військової бравади, що генеральний секретар Альянсу Йенс Столтенберг прийняв рішення розмістити чотири бойових батальйони чисельністю до тисячі солдатів у кожній з країн, які межують з Росією.

Крім того, шістнадцять з 28 країн-членів на практиці збільшили свої військові витрати з 2014 року, виконавши вимогу Вашингтона.

Трьома батальйонами керуватимуть Великобританія, Німеччина і Сполучені Штати. Доля четвертого так до сих пір і не вирішена - Італія і Франція, від цієї пропозиції відмовилися.

Популярні новини зараз
Перевіряйте банківську картку: українцям додатково виплатять по 4000 гривень Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Гроші на дітей: в Україні збільшилася сума допомоги батькам новонародженої дитини
Показати ще

Читайте також: Україна наразі не готова до вступу в НАТО - Порошенко

"Польща, що пристрасно бажає послати Москві певні сигнали, домоглася успіху в просуванні будівництва нової бази ПРО, що співпало з відкриттям аналогічного об'єкта в Румунії", - пише Ерлангер.

Але час реакції системи ПРО не дозволить Північноатлантичній раді, асамблеї держав-членів і їх послів, які приймають рішення НАТО на основі консенсусу, здійснити політичний нагляд. Що і лякає Францію.

"З тієї ж причини Франція з небажанням надає повноваження верховному головнокомандувачу НАТО, посаду якого завжди займає американський вищий офіцер", - зазначає оглядач NYT.

У той же час, потенційний новий президента США "приятель Путіна" Дональд Трамп постійно заявляє про те, що НАТО "застаріла", а країни-союзники "обдирають" Сполучені Штати і що якщо альянс розвалиться, він не буде про це особливо шкодувати.