Шахту у Воркуті із гірниками, яких не знайшли після вибухів, вирішили затопити. Таким чином, у людей, які могли вижити після вибухів, відібрали останню надію на порятунок. Користувачі соцмереж порівнюють ситуацію із обвалом у шахті Сан-Хосе в Чилі, коли рятувальні роботи тривали 69 днів і з ситуацією із підводним човном "Курськ", який російська влада наказала потопити, аби ніхто не дізнався причин трагедії.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВлада Республіки Комі (Росія) опублікувала повний список людей, які, за їхніми даними, загинули після вибухів на шахті "Північна" у Воркуті. Всього у переліку 36 осіб. П'ятеро з них - рятувальники, які загинули під час пошукової операції. Решта - працівники шахти. На сьогодні прийнято рішення припинити пошукову операцію та затопити шахту водою.
За даними влади, 30 гірників загинули в результаті перших вибухів на шахті, які відбулися 25 лютого. В результаті повторного вибуху 28 лютого, крім п'яти рятувальників, загинув машиніст шахти, пише ВВС.
Вже відомо, що пошукову операцію припинили у зв'язку з небезпекою нових вибухів. Керівник МНС Росії Володимир Пучков заявив, що 26 гірників, доля яких залишалася невідомою, не мали шансів вижити.
За словами Пучкова, на аварійній ділянці шахти висока температура і немає кисню. Крім того, в шахті триває пожежа. Зараз розглядають два варіанти того, як її погасити: затопити шахту або блокувати надходження в неї повітря.
Під час аварії на шахті працювали понад сто людей. Вісімдесятьох вдалося підняти на поверхню. Родичі загиблих стверджують, що гірники за кілька тижнів знали, що на шахті може статися вибух через загазованість. За їх словами, начальство шахти вимагало блокувати датчики газу, щоб не припиняти роботу.
Керівництво компанії "Воркутауголь", якій належить підприємство, назвало цю інформацію неправдивою. Своєю чергою Ростехнагляд стверджує, що причиною аварії стали природні фактори. У Республіці Комі оголосили триденний траур, повідомила влада регіону.
Читайте також: Китайських гірників врятували після 36 днів під землею
Нагадаємо, 5 серпня 2010 року на шахті Копіапо в Чилі стався завал. В результаті цього під завалом на глибині 650 метрів опинилися 33 гірники. Рятувальна операція тривала 69 днів і у підсумку усіх людей врятували.