Безгрошів'я виявилося досить ефективним засобом у боротьбі з терористичним угрупуванням "Ісламська держава". Проблеми з грошима у ватажків терористів призвели до того, що лави ІД покидають чимало бойовиків, а для залучення "свіжої крові" банально не вистачає коштів.

Про це у своїй доповіді повідомив Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерріш, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Як відомо, "Ісламська держава" фінансується переважно за рахунок прибутків від незаконного продажу нафти, рекету та різноманітних "податків", накладених на жителів підконтрольних територій. Проте світове падіння цін на "чорне золото" призвело до того, що за минулий рік доходи терористів скоротилися практично удвічі й склали близько 260 мільйонів доларів.

З цієї суми не всі гроші пішли на підтримання бойового духу та оплату найманців, чимало мільйонів було розікрадено.

Читайте також: Голову данської студентки бойовики ІД оцінили в мільйон доларів

Проте, незважаючи на скорочення фінансування та постійні військові операції, говорити про знищення ІД ще дуже рано. Бойовики цієї організації зараз воюють в Лівії, Сирії, Іраку та Афганістані, вербують смертників для здійснення терактів, грабують захоплені території.

Крім того, угрупування все частіше здійснює терористичну діяльність поза межами конфліктних регіонів, влаштовуючи вибухи та стрілянину в європейських країнах, керуючись допомогою діючих там осередків. Для зв'язку зі своїми прихильниками і вербування нових членів в ІД використовують шифрування, а також так звані "темні" вебсайти і месенджери.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", за допомогою безпілотника бойовики "Ісламської держави" зняли атаки смертників на військових Іраку.