Сьогодні вранці, 24 травня грецька поліція почала операцію зі знесення ( "евакуації") найбільшого в країні табору біженців-нелегалів поблизу населеного пункту Ідомені.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк повідомляє DW, близько 1400 копів були стягнуті до табору, заблокували його і взялися до евакуації мігрантів, що там проживають. Представник грецького штабу по врегулюванню міграційного кризи пообіцяв, що до мігрантів не буде застосовано насильство.
Читайте також: Мігранти - це проблема лише Німеччини - прем'єр Угорщини
За оцінками місцевої влади, в таборі до останнього часу проживало 8400 нелегалів. Більшості з них (за новою угодою між ЄС і Туреччиною) загрожує депортація, найчастіше - назад в "гарячі точки" або в країни, де тих переслідували через расову або релігійну нетерпимість.
Ще до початку поліцейської акції багато біженців, які проживають тут, були проінформовані лівими активістами про насильницьке виселення, що наближається. Бажаючи уникнути евакуації, мігранти десятками покидали свої житла і намагалися сховатися в околицях. Операцію по затриманню нелегалів підтримують вертольоти сил правопорядку.