Мавзолей Леніна у Москві закриють на два місяці, з 16 лютого до 16 квітня, і протягом цього часу перебальзамують тіло вождя світового пролетаріату та одягнуть його в новий костюм.

Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на прес-службу Федеральної служби охорони.

Планові профілактичні роботи тут кожні два роки. Останнього разу мавзолей Леніна закривали на два місяці в 2015 році. Протягом цього часу співробітники Всеросійського інституту лікарських і ароматичних рослин проводять повторне бальзамування тіла. Раз на кілька років його переодягають в новий одяг.

У приміщенні мавзолею, поки відсутній головний експонат, фахівці перевіряють наявну апаратуру та налаштовують її в разі необхідності.

Читайте також: Дикі цитати "доброго" дідуся Леніна

Популярні новини зараз
Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Леніна забальзамували у 1924 році. На наступний день після смерті політика професор Олексій Абрикосов провів офіційний розтин і первинне бальзамування, що мало на деякий час зберегти тіло від розкладання.

Спочатку вождя хотіли заморозити, навіть виписали для цього спеціальне складне обладнання з Європи. Але змонтувати його не встигли, оскільки труп почав розкладатися. Тоді за нього взялися вчені Володимир Воробйов і Борис Збарський. Вони розробили і запропонували свою технологію бальзамування.

Мавзолей у його нинішньому вигляді збудували за зразком одного з семи чудес світу – гробниці стародавнього східного правителя Мавсола. Він став відповіддю на тонни листів з народу, що надходили до Кремля. Люди благали не закопувати тіло "великого вождя", а зберегти його для нащадків.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", у Санкт-Петербурзі під час реставрації картини із зображеними Леніна виявилося, що на інший її стороні портрет імператора Миколи II.