Восьми пацієнтам з ураженням спинного мозку механічний екзоскелет, віртуальна реальність і нейро-комп'ютерний інтерфейс частково повернули тактильні відчуття і здатність рухатися. Про це пише The Guardian з посиланням на науковий журнал Scientific Reports.

Для отримання такого результату пацієнтам довелося пройти десятимісячний курс по "Тренуванню мозку".

Після пройденого курус вісім пацієнтів з ураженням спинного мозку знову відчули свої раніше паралізовані частини тіла. Деякі з них більше десяти років страждали від нижньої параплегії (паралічу ніг).

Пацієнтів просили уявити рух ногами, що викликало активність рухової кори головного мозку, сигнали якої через прикріплені до голови електроди посилалися в комп'ютер. Потім пацієнти за допомогою розумового процесу могли управляти ногами свого аватара, зображеного на екрані монітора, коли насправді їхні кінцівки залишалися нерухомими.

Читайте також: Російський вчений не старіє 20 років

Популярні новини зараз
"З 23 у мене 7 людей залишилося": російський десантник записав мотивуючий ролик, запрошуючи до своїх лав В Україні знову сильно подорожчало м'ясо: скільки коштуватиме курятина і свинина 5 улюбленців долі, яким казково пощастить у жовтні 2022: Тамара Глоба назвала везунчиків серед знаків Зодіаку Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

Як говорять учені, первинною метою лікування було створення в учасників експерименту почуття відповідальності за власне життя, тому результати значно перевершили очікування. Після десяти місяців тренувань свідоме рішення поворухнути кінцівками почало викликати відповідь м'язової тканини, що до цього не реагувала на сигнали головного мозку.

Співдиректор бразильської Лабораторії нейрореабілітації Мігель Ніколеліс нагадала, що "в світі існує більше 25 тисяч людей з ураженням спинного мозку, і коли ти чуєш свій діагноз - параплегія, люди розводять руками. Вони просто допомагають тобі адаптуватися до життя на інвалідному візку".

Наприкінці лікування одна з жінок з підстрахуванням змогла вийти з дому і вести машину. Решта почали відчувати фізіологічні потреби свого тіла: тепер вони попереджали про бажання відвідати вбиральню, до чоловіків повернувся статевий потяг, одна з пацієнток вирішила виносити дитину.