Українська команда пропонує запустити на Марс літак, що працює на сухому льоді, якого достатньо на полярних шапках планети. Апарат "стрибає" по поверхні, набираючи паливо при приземленні (прімарсенні?) і роблячи наукові спостереження в польоті, повідомляє "Politeka", інформує "Знай".

Для космічного співтовариства проект в першу чергу цікавий тим, що пропонує в якості палива використовувати ресурси самого Марса.

Читайте також: Apple скуповує світові телеканали

Цікаво ще те, що за фактом українська команда спочатку зайняла в голосуванні третє місце, однак NASA ретельно перевірити ще раз голоси і з'ясувало, що суперники могли шахраювати. Голоси були заново перераховані, і без "накручених" плюсів український проект посів перше місце!

Популярні новини зараз
Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією Гречку, соняшникову олію та борошно будемо купувати за новими цінами: скільки доведеться викласти Кінець світу все ближче? Експерти знайшли лякаючий напис, який готує до гіршого: "До Землі наближається"
Показати ще

Mars Hopper - проект, спрямований на вирішення завдання пересування по поверхні Марса. Українські розробники використовували в своїй роботі принцип пересування коників. Крім того, в якості палива команда запропонувала використовувати СО2 з полярних шапок. За допомогою реактивних прискорювачів на цьому паливі літальний апарат піднімається в повітря. Далі розкриваються гвинти і літак долає невеликі відстані. Причому, за оцінками команди, для їх прототипу потрібен незначний обсяг палива.

За розрахунками розробників, такий апарат зможе займатися вивченням полярних шапок Марса. Технології, необхідні для його створення, вже існують і успішно використовуються в космонавтиці. Всього в 2016 році в Хакатоні NASA взяли участь 15.310 учасників, 161 місто, 61 країна, створили 1178 проектів.

У цьому році Україна вперше взяла участь у всесвітній події і була представлена ​​двома містами - Києвом і Кіровоградом.