В Китаї, як і раніше, процвітає незаконне донорство. Практично у всіх в'язницях країни арештованим громадянам примусово видаляють внутрішні органи, класифікуючи такі маніпуляції, як донорство.

Попри заяви вищого керівництва Китаю про те, що з 1 січня 2015 року ув'язненим не будуть видаляти органи, а в країні розпочнеться системна боротьба із злочинним донорством, на практиці відбулась звичайна підміна понять. Як наслідок, кількість незаконних операцій у 2015 році лише зросла.

Читати також: Китайцям дозволили заводити двох дітей

Обходячи закони Китаю, статус в'язня перекваліфіковують у статус цивільної особи, видаючи таким чином, злочинне видалення органів за звичайне донорство.

За словами британського журналіста Етана Гутмана в країні зросла кількість злочинних операцій.

Популярні новини зараз
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

" Було розроблено серію індикаторів, які засвідчують, що кількість пересадок органів в Китаї не лише не скоротилась, не пішла на спад, а навіть набирає обертів ", - наголосив Гутман.

Як відомо, Етан Гутман довго займався вивченням питання незаконного вилучення людських органів у Китаї. У 2014 році світ побачила його книга " Бійня ", в якій зібрані факти репресій, тортур та вбивств китайських ув'язнених.

У своїй книзі Гутман також наводить покази колишніх в'язнів, працівників тюрем та окремих лікарів, яким вдалося виїхати з Китаю.

За словами Гутмана протягом 2000-2008 років у 65 тисяч китайських в'язнів було примусово вилучено внутрішні органи.

Нагадаємо, в ООН під час щорічного звіту по Китаю закликали вилучати внутрішні органи у в'язнів лише за їхньою свідомою та добровільною згодою.