Південь Індії заполонили африканські равлики-ахатини, котрі пожирають увесь урожай з величезною швидкістю. Влада вже оголосила "червону тривогу".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМіністерство сільського господарства країни заявило, що на боротьбу зі шкідниками кинуть усі сили, пише ТАСС.
Повідомляється, що на континент ахатини були завезені з африканського континенту на початку 20 століття і з того часу їх популяція розрослася настільки, що стала справжньою бідою для селян та фермерів.
Равлик – ахатин – найбільший представник сухопутних молюсків. Його раковина в діаметрі досягає 25 см, а довжина тіла – до 30 см. Їх батьківщина – Кенія і Танзанія. Але у 1920 році вони з'явилися в Індії і на Шрі-Ланці, а далі поширилися у країнах Південної і Південно-Східної Азії, на островах Тихого океану і Карибського моря.
Цих равликів використовують у їжу. Першими їх смакові якості оцінили японці. Тривалий час вважалося, що суп із ахатинів може лікувати туберкульоз. Тому їх залюбки розводили у багатьох країнах. У тому числі полюбили цей делікатес і в США.
Читайте також: Равлики використовують всього дві клітини мозку, щоб поїсти
Проте через свою ненажерливість ці черевоногі гіганти накликали на себе гнів американців і набули статусу національного лиха. Кілька равликів, які потрапили до Флориди, за рік встигли розплодитись так, що знищили всі посіви, кору на деревах, в хід пішла навіть штукатурка, якій були оброблені будинки.
Справедливості заради потрібно відзначити, що в природі шкоди рослинам завдають тільки молоді равлики-ахатини, пожираючи листя та пуп'янки. Згодом ці молюски починають виконувати благородну місію чистильників, поїдаючи рослинні залишки, гниючу деревину. У Європі ахатини не виживають.