Провідна група вчених досліджувала період існування балтослов'ян та інших древніх індоєвропейських племен, і сам їх механізм переходу від збирання і полювання до сільського господарства як основного виду діяльності.

Виявилося, що сучасні носії слов'янських та балтійських мов не мігрували на території Близького Сходу до хліборобів, а просто встановили з ними міцні торговельні та культурні контакти. Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Current Biology.

Читайте також: Українські вчені розробили шолом від стресу

Індоєвропейські племена Центральної та Західної Європи, в свою чергу, дозволили землеробам з Анатолії і Леванту мігрувати на свої землі, після чого місцевих мисливців замінили заморські хлібороби.

Свої висновки дослідники ґрунтують на порівняльній характеристиці восьми геномів, що колись належали близькосхідним хліборобам. В одному з геномів, вік якого оцінюється в 5-7 тисяч років, переплелися балтослов'янські ДНК з ДНК мешканців понтійських степів. Вчені припускають, що саме у цей період і відбулася історичне розгалуження балтослов'янської мови.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні, 17 травня: труднощі близнюків та емоції раків Українці на межі бунту через витівки комунальників: нові тарифи розраховані на олігархів ТЦК не зможе надурити: кого не стосується примусова мобілізація ТЦК більше не триматимуть "у заручниках": українцям спростили важливу процедуру
Показати ще

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що вчені відтворили "портрет" найдавнішого предка всіх живих істот.