Американські вчені назвали нову версію причини вимирання мамонтів. На думку групи дослідників з університету Берклі, стародавні тварини могли не пережити так званий "мутаційний вибух".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНещодавно палеонтологи знайшли в Сибіру "молочні бивні" кількох мамонтів. Американські генетики скористалися напрацюваннями фахівців, щоб проаналізувати геном вимерлих ссавців, пише журнал PLOS Genetics.
Те, що вчені виявили, здивувало навіть їх самих. У ДНК мамонтів була величезна кількість мутацій - "обривів" генів із великими віддаленими ділянками коду або дрібними ушкодженнями ланцюжка.
Аналіз генома допоміг обчислити, що останні мамонти на Землі втратили рецептори нюху, гени, пов'язані із синтезом вітамінів, їх шерсть стала прозорою, а ще була порушена робота майже 3 тисяч різноманітних ланцюжків, пов'язаних із "читанням" ДНК всередині клітини і виробництвом білка.
Зміни у геномі настільки непропорційні й одночасні, що неможливо припустити, що вони могли виникнути в ході еволюції. Швидше за все, це був "мутаційний вибух", який і привів до різкого зниження чисельності виду.
Найцікавіше, що аналогічні прискорені "мутації" біологи нещодавно виявили у геномі індійських слонів. І в останні роки їх кількість теж почала стрімко зменшуватися.
Можливо, нове відкриття допоможе зрозуміти причину змін і врятувати від вимирання хоча б слонів.
Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", біологи відродять мамонта.