Невигідним для США назвав американський президент Дональд Трамп Угоду про скорочення стратегічних наступальних озброєнь, що була укладена в Празі в 2010 році строком на десять років.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТакою була відповідь глави Білого дому на пропозицію російського президента Володимира Путіна продовжити її дію і надалі, пише "Політолог".
Про цю інформацію російські ЗМІ промовчали, проте вона має певне стратегічне значення і показує, що Трамп не збирається давати в руки свого російського колеги зброю, якою той, за звичкою, тероризує Вашингтон.
За інформацією видання, попередник республіканця, Барак Обама, виступав за скорочення ядерних озброєнь, але робити якісь просування у цьому питанні без згоди Москви він не міг. Коли у 2013 році Білий дім запропонував продовжити роззброєння, Кремль відмовився, оскільки хотів "продати продовження СНО подорожче".
Читайте також: Останній аргумент: чим загрожує ядерний шантаж Путіна
Справа в тому, що Празька угода, яка стала результатом поступок і компромісів, вигідна для Росії, бо, згідно з встановленими межами допустимого озброєння, 700 носіїв і 1550 боєголовок, Москві не треба нічого скорочувати, бо вона має трохи більше ніж півтисячі стратегічних носіїв. УСША їх – близько 800, тому суттєвих втрат вони теж не несуть.
Тому основна значимість цього документу не в кількості зброї, а у взаємному контролі за дотриманням положень Угоди шляхом обміну даними про пуски ракет та посиланням численних інспекцій. Проте для Москви договір був ефективним засобом залякування.
Остання телефонна розмова Трампа і Путіна показала, що тепер цей номер не пройде. І політологи вже називають подібне рішення американського президента поразкою кремлівської дипломатії. Більше того, лідер США взагалі може тепер затіяти нову гонку озброєнь і подивитися, хто швидше зламається.
Як писав інформаційний портал "Знай.ua", Путін не наважиться на відкриту агресію проти України, оскільки побоюється втратити шанси домовитися з Трампом.