Американські геохіміки спростували гіпотезу про те, що Місяць сформувався з уламків небесного тіла розміром із Марс, яке одного разу зіткнулося з Землею.

Дослідження опубліковане в журналі Nature.

Вчені проаналізували вміст трьох стабільних ізотопів калію в місячних і земних породах. Він виявився майже однаковим, що вказує на спільне походження планети й супутника.

Ці результати доводять, що, хоч Місяць і з'явився після зіткнення в далекому минулому Землі з великим небесним тілом, "матеріалом" для його утворення послужила саме мантія нашої планети.

Пропонують два сценарії розвитку подій:

Популярні новини зараз
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Показати ще

1) на орбіті планети сформувався силікатний диск і потім - Місяць;

2) майже вся мантія планети випарувалася - здулась в навколишнє середовище, де й відбувалося формування супутника.

Місячні зразки містили трохи більше важкого ізотопу, калію-41, ніж земні. Це означає, що Місяць формувалася під тиском приблизно в десять разів вищому, ніж нормальний атмосферний тиск на Землі. Це свыдчить на користь другого сценарію.

"Знай" повідомляв, що американський конгрес, під час обговорення федерального бюджету на 2017 рік, дав пораду NASA забути про захоплення астероїда і краще сфокусувати увагу на польоти на Місяць.