6 лютого, королева Великобританії Єлизавета ІІ вперше в історії Британії відзначає "сапфіровий" ювілей - 65-річчя свого правління.

Два роки тому її визнали найбільш довгоправлячим монархом Сполученого Королівства.

Читайте також: Принцесу Діану увічнять у Лондоні

За час свого правління Єлизавети II вдалося зробити внесок не тільки у політичне та економічне життя країни, вона також стала тренд-мейкером в різних сферах життя: Єлизавета II ввела моду на капелюшки, стрибки і коргі (порода собак).

Перша собака цієї породи з'явилася у королеви, коли їй було 16 років, а за всі ці роки у неї було 30 вихованців.

Популярні новини зараз
Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Показники лічильника стануть недійсними: споживачів застерегли від неприємностей з платіжками
Показати ще

Єлизавета Олександра Марія Віндзор стала королевою в 25 років. На той момент у неї вже було двоє дітей. Її батько, король Георг VI помер у лютому 1952 року, коли наслідна принцеса відпочивала з сім'єю в Кенії (на той момент належала Британії).

З відпустки, отримавши трагічну звістку, вона вже повернулася як Королева Великобританії і Північної Ірландії. А крім цього ще й в. о. Королеви Австралії, Королеви Канади, Королеви Нової Зеландії, Королеви Пакистану, Королеви Фіджі, Королеви Цейлону, Королеви Південно-африканського Союзу. Плюс — глава Британської співдружності, главнокомандуюча британською армією і глава Англіканської церкви з десятками мільйонів парафіян.

Всі ці титули Єлизавета отримала після довгого ланцюга випадковостей.

Громадськість та ЗМІ сумнівалися в тому, що Єлизавета зможе стати успішним правителем, однак турботлива мати зробила для монархії те, що не під силу багатьом сильним чоловікам.

З самого початку свого правління вона була новатором. Її коронація транслювалася по телебаченню, при ній монархія стала більш відкритою, а діяльність королівської сім'ї — прозорою настільки, наскільки це можливо.

Вона зробила Букінгемський палац доступним для туристів, за рахунок доходів від них знизила бюджетні витрати на утримання символів монархії. З 1992 року члени королівської сім'ї сплачують податок на приріст капіталу.

Жінка-монарх скасувала закон чоловічого первородства, який дозволяв принцам обходити принцес у черзі на трон, навіть якщо вони молодші за своїх сестер.

Єлизавета II перевершила своїх попередниць за термінами правління. А монархія, яка в другій половині XX століття стрімко втрачала популярність, тепер підтримується більшістю британців.

Жінка, що 65 років тому на відпочинку в Африці звалила на свої плечі неймовірно важкий тягар, гідно несе його й досі.

Пропонуємо вам подивитися, як за роки правління змінювався образ королеви на обкладинках журналів.

Як писав раніше інформаційний портал "Знай.uа", за час правління королеву неодноразово "ховали".