У Росії з підприємства "Заслон", яке займається розробкою нових видів зброї за замовленням Міноборони, пропали секретні документи і матеріали з новими видами зброї.

Про це пишуть російські ЗМІ.

Читайте також: Укроборонпром похвалився рекордними успіхами

Мова йде про розробку авіаційної системи перехоплення нестратегічних засобів нападу під кодовою назвою "Дротик Д-Е".

У 2012 році Міноборони РФ уклало контракт на 819 мільйонів рублів із "Заслоном", за яким компанія стала головним розробником системи. У 2013 році роботи в цьому напрямку згорнули, а матеріали дослідно-конструкторської роботи залишили в компанії на відповідальне зберігання.

Популярні новини зараз
Змії пішли в атаку на українців: як запобігти укусам і чи існує ефективний антидот Мобілізація жінок у травні: кому доведеться йти до ТЦК Фанати засудили Могилевську за заохочення доньки: "Не зробили висновків..." Комунальники "наплювали" на мораторій: встановили незаконні тарифи та змушували переплачувати
Показати ще

У жовтні 2016 року Міноборони вирішило відновити розробки і наказало передати документи в Центральний науково-дослідний інститут Військово-повітряних сил. Однак матеріали за проектом "Дротик" пропали. Також зникло і програмне забезпечення, яке розроблялося для виявлення і захоплення ракет і гіперзвукових літальних апаратів.

У "Заслоні" втрату секретних документів спростовують і заявляють, що їх вилучила нижньогородська поліція в рамках кримінальної справи.

Відзначається, що в 2016 році Міноборони пред'явило "Заслону" чотири позови з вимогами виплати неустойки за зрив термінів виконання контрактів. По двох з них суд зобов'язав компанію виплатити відомству 46 мільйонів рублів.

Претензії Міноборони пов'язані з розробкою радіолокаційного обладнання для військових вертольотів Мі-8 і Ка-226.

Також повідомляється, що "Заслон" укладала уявні угоди з фіктивними фірмами, які іноді реєстрували як громадські туалети в Самарській області. Таким чином, компанія розікрала коштів на суму понад 678 мільйонів рублів. Проте кримінальні справи за виявленими фактами порушені не були.

Тепер ФСБ і прокуратура намагаються встановити, на що пішли 800 мільйонів рублів, виділені заводу по лінії Держоборонзамовлення.

Як писав раніше інформаційний портал "Знай.uа", для українських БТР через фірми Молдови купують російські двигуни.