Порушення режиму тиші, численні спроби бойовиків атакувати промислову зону Авдіївки та зростання кількості жертв на передовій – все це останніми днями викликало обурення політиків та експертів на Заході.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє "Сегодня".
Попри те, що реакція США була блискавичною, а ЄС вирішив продовжити санкції, у Кремлі досі не припинили спроб зірвати Мінські домовленості.
Читайте також: Експерт пояснив, навіщо Путіну Авдіївка
Саме питання Авдіївки стало першим, яке підняв Петро Порошенко у своїй розмові з американським лідером Дональдом Трампом. Республіканець у свою чергу пообіцяв, що сприятиме у вирішенні ситуації.
Про те, що Росія не хоче відновити мирні стосунки, заговорили нещодавно і в ООН – представники місії звернулися до сторони агресора із закликом припинити "чинити вплив на сепаратистів".
На думку делегата від Великобританії Меттью Райкрофта, заявам Володимира Путіна про його непричетність до бойових дій на тимчасово окупованих територіях довіряти не слід, тому логічним кроком стане поновлення санкцій ще на півроку.
Втім, деякі експерти мають сумніви щодо реального впливу ООН на дії російського президента чи ситуацію в Авдіївці. Зокрема, Андрій Бузаров зазначив, що делегація може надавати хіба що гуманітарну допомогу населенню, проте нічого більшого до її повноважень не входить.
Поки ЄС блокує в'їзд на свої території союзників Путіна та наголошує на необхідності припинення обстрілів, його права рука Сергій Лавров запевняє: Кремль тут ні до чого.
Тому західні політологи вважають, що останнє слово повинне у будь-якому випадку залишитись за Євросоюзом, адже тільки у такий спосіб можна припинити постійні провокації та врешті повернути окуповані території Україні.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що військовий експерт Євген Магда зазначив, що у Кремлі намагаються відновити в Україні "ефект Алеппо" за допомогою численних атак Авдіївки.