На Крайній Півночі можуть розтанути старі скотомогильники, які кишать спорами сибірської виразки.

Про цю небезпеку днями повідомили експерти центру "Антистихия".

Через спалах цього небезпечного захворювання, два роки тому, на Ямалі, померла дитина. Зараз експерти розбираються, чому сибірську виразку не вдається остаточно викорінити.

Як повідомляють "РІА Новини", у давньоруських літописах згадується "вогненний пух", від якого масово помирали люди і худоба. В кінці XVIII століття з'явилася назва "сибірська виразка". Саме в цей час захворювання широко розповсюджувалось за Уральськими горами і привернуло увагу громадськості.

При цій хворобі шкіра покривається карбункулами, які незабаром чорніють. Тому збудника назвали Bacillus anthracis ("антракс" по-грецьки означає "вугілля").

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 18-24 березня для всіх знаків Зодіаку: легкий шлях Скорпіонів, відмова Тельців та труднощі Риб Виїзд з України зміниться 18 березня: які нововведення чекають на всіх вже в понеділок Не виїде закордон ніхто: у Міграційній службі закликали українців до перевірок Кого не мобілізують до армії: перелік професій
Показати ще

"Спорова форма збудника сибірської виразки дуже довго живе, в цьому її особливість. Вона зберігає активність поза живим організмом близько 250 років. Є ймовірність, що може існувати і 1300 років. Як тільки виникають відповідні умови, спора проростає і починає діяти", — говорить Леонід Маринин, ведучий в країні фахівець з сибірки, кандидат медичних наук, завідувач лабораторією мікробіології сибірської виразки ГНЦ прикладної мікробіології і біотехнології (Оболенск).

У грунті бактерії сибірської виразки перетворюється в спору і спочиває, поки не потрапить у кишечник теплокровних тварин. При похованні або розбиранні тушки домашньої худобини, бактерія легко перейде на людину.

Протягом 12 днів розвивається ця хвороба, перш ніж дасть про себе знати. За цей час м'ясо зараженої тварини можуть продати або роздати сусідам. Однак контакт із хворою на сибірку людиною не несе небезпеки. Головне джерело мікроба — м'ясо тварин, призначене в їжу. Тому перше, що робить влада в разі небезпеки, — забороняє експорт м'ясної продукції з країн, де зафіксовано спалах хвороби.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", проведення масових флюорографічних обстежень у здорових людей не допоможуть запобігти захворювання на туберкульоз.