У центрі Дніпра вже місяць лежать останки собаки, яка померла від небезпечної інфекції.

Як повідомляє ТСН, скриня з тілом пса знаходиться на задньому дворі ветеринарної клініки і, згідно із запевненнями лікарів, є герметичним і дезинфікованим. Ветеринари кажуть, що хворого Марсика в клініку призвели господарі місяць тому, врятувати тварину не змогли. Коли лікарі отримали результати аналізів, очам не повірили – з лептоспірозом, який вразив собаку, вони не стикалися вже два десятки років.

"Насправді це ПП! Тому що це особливо небезпечне захворювання", - визнав лікар Ігор Кацюк.

Від тварин на лептоспіроз можуть заразитися і люди, а смертність від хвороби може досягати 50%. Інфекція живе місяцями – від померлої тварини вона розноситься гризунами, потім йде в грунт, а звідти у водоймища.

Популярні новини зараз
Компанія Apple "вбила" багатомільйонне місто одним рішенням: тепер можна зносити все Екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та бабусь як "страховку": "Є ще один варіант..." У Києві помітили величезну чергу до лікарні: що сталося Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило
Показати ще

"Якщо просто залишити труп або закопати його, буде рости цей осередок. Потрібне спеціальне місце для знищення", - пояснив голова асоціації ветеринарів Дніпра Владислав Чумак.

Утилізувати померлу собаку сама клініка, за законом, не може, тому що це повинні робити спеціальні служби. Експертів чекали три тижні, а коли ті приїхали, то заявили, що утилізація – не їх справа. У комунальному підприємстві "Зооконтроль", яка відповідає за утилізацію померлих тварин, розводять руками: дозволу на роботу з інфікованими залишками не мають, так і устаткування не працює. Що робити, повинна знати Держпродспоживслужба, на яку покладено контроль за випадками інфекційних хвороб у тварин, але заступник її керівника обласного управління Олег Потоцький зізнається: "Я не можу вам зараз відповісти на це питання".

Ветеринари констатують, що вони опинилися в глухому куті, тому що відповідно до законів, ні вивозити, ні залишати залишки тваринного вони права не мають. У відчаї вони навіть зверталися до приватним фірмам, щоб укласти договори на утилізацію, але жоден з підприємців на це не погодився. Зараз лікарі продовжують пошуки допомоги вже за межами своєї області, а місце поблизу скрині ще ретельніше посипали хлоркою. Вони впевнені, що зараз загрози поширення хвороби немає, але зі страхом чекають весни, тому що з настанням тепла навіть герметичний скриня не врятує від проблем.

Дивіться: Репортаж про небезпечний труп собаки Марсика

Ранїше портал "Знай.ua" розповідав про те, що Україну може накрити нова епідемія.