Рибоохоронний патруль зафіксував масову загибель риби від задухи на Рогозянському водосховищі, що знаходиться на території Харківській області.

У прес-службі обласного ДСНС повідомили, що екологи обстежили водоймище і порахували кількість загиблої риби.

Зокрема, виявили 5682 плітки, 359 лящів, 112 окунів, 40 товстолобиків, 34 карася, 28 щук, 26 краснопірок і 9 линів. Загальна кількість склала 6300 штук.

На інших ділянках водосховища у верхів'ях, по руслу в середній частині та в районі греблі мор не зафіксований або виявлений у одиничних випадках.

Популярні новини зараз
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Показати ще

На місці представники екоінспекції взяли проби води та провели заміри розчиненого у воді кисню, рівень якого склав 1,51 млг/л. Вода була каламутною, буро-зеленого кольору, зі специфічним запахом.

Також зазначається, що на водосховищі спостерігається цвітіння синьо-зелених водоростей. При візуальному обстеженні ознак потрапляння нафтопродуктів у воду не виявили.

На даний момент очікуються результати лабораторних досліджень.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що у наступні півтора місяці у водоймах Києва та всієї області заборонили ловити раків. Заборону ввели через період линьки ракоподібних. Про це повідомив начальник Київського рибоохоронного патруля рибного господарства України Володимир Мухін на своїй сторінці в Facebook.

Ловити раків буде заборонено в період з 15 липня до 1 вересня. У період линьки раки скидають свій старий покрив, з-за чого стають малорухомими. Так, вони можуть стати легкою здобиччю для хижаків та браконьєрів, тому від вилову безхребетних поки просять утриматися.

За порушення припису передбачена адміністративна відповідальність від 170 до 680 грн штрафу з конфіскацією обладнання для лову. Крім того, в залежності від ступеня шкоди, передбачена також кримінальна відповідальність.

Нагадаємо, в Україні заборонили риболовлю. З неділі, 1 квітня, в Україні почала діяти заборона на масовий вилов риби: вона пов'язана з нерестом і триватиме в середньому 10-12 тижнів: все залежить від температурних показників та регіону. Про це йдеться в повідомленні прес-центру Державного агентства рибного господарства. Ловити рибу дозволяється тільки в невеликих кількостях і виключно для особистих цілей.

Забороняється рибалити з човна і використовувати спеціальні засоби для лову, а потім продавати спійману рибу. Співробітники Держрибагентства регулярно проводитимуть рейди по водоймах, любителям наплювати на закон загрожує адміністративна та кримінальна відповідальність.