На Житомирщині у п’яти населених пунктах Олевського району група науковців виявила цікаві історико-археологічні старожитності, серед яких – давні стоянки, кургани й чавунний дзвін ХІХ століття.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомив старший науковий співробітник відділу досліджень Житомирського обласного краєзнавчого музею Олександр Тарабукін, йдеться на сторінці музею в Facebook.
"Значний інтерес представляє група стоянок доби мезоліту-неоліту, розташованих на околицях с. Рудня-Озерянська вздовж західного узбережжя озера Корма, яке всохло і перетворилося на доволі велике торфовище. У давні часи ця місцевість приваблювала первісних мисливців і рибалок. Тут, на піщаних пагорбах, території яких місцями нагадують пустелю, зібрані крем’яні знаряддя праці, пластинки, відщепи, а також уламки неолітичного посуду з домішками рослин у глині та прикрашених характерним для того часу орнаментом", - йдеться в повідомленні.
Поблизу сіл Перга та Юрове археологи оглянули стоянки мезолітичної доби, мешканці яких володіли секретами обробки й виготовлення знарядь праці з кварцу.
На території с. Лопатичі та східній околиці с. Зубковичі науковці дослідили кургани епохи бронзи й рештки курганного могильника періоду Київської Русі.
До того ж, у дерев’яному храмі села Зубковичі досі зберігається чавунний дзвін із зображенням святого, виготовлений 1848 року.
Увагу археологів також привернули кам’яні хрести на місцевих кладовищах. Так наприклад, Олександр Тарабукін пише, що на території старовинного кладовища поблизу церкви в с. Лопатичі, крім написів, спостерігається вирізьблене зображення хреста на одноступінчастій голгофі з перехрещеними кістками всередині.
До того ж у західній частині штучної водойми, утвореної на місці колишнього піщаного кар’єру на північній околиці с. Рудня-Озерянська, виявили добре збережений дот часів Другої світової війни.
Як повідомляв портал