Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) опублікувала доповідь, згідно з якою в провінції Ідліб сірійські війська могли застосувати авіабомби радянського виробництва, які призначені для проведення хіматак з зарином. Правозахисники стверджують, що там були використані авіабомби ХАБ-250 або ХАБ-500.

У міністерстві оборони Росії назвали безпідставним доповідь правозахисників.

"Змушені розчарувати казкарів-експертів з Human Rights Watch. Радянські боєприпаси ХАБ-250 ніколи не експортувалися за межі СРСР і всі до одного були утилізовані ще в 60-х роках минулого століття", - цитують російські ЗМІ слова офіційного представника Міноборони РФ генерал-майора Ігора Конашенкова.

За словами Конашенкова, головним доказом у Human Rights Watch служить фотографія макету боєприпасу ХАБ-250 з музею Збройних сил РФ в Москві

"Ніяких заливних горловин з ковпачками, про які пише Human Rights Watch, у ХАБ-250 немає. Їх заправка здійснювалася через спеціальний бічний отвір в корпусі. Боєприпаси ХАБ-250 конструктивно не призначалися і ніколи не споряджалися зарином. ХАБ-250 при застосуванні вибухав в повітрі на висоті від 30 до 70 метрів, тому ніякої воронки не залишив би ", - сказав Конашенков.

"Тільки чутки і гіпотези на основі даних з соцмереж, спростовані експертами навіть на Заході", - заявив російський генерал.

Як повідомляв сайт Знай.ua, 4 квітня в сирійській провінції Ідліб було застосовано хімічну зброю. В результаті загинули більше 100 мирних жителів, ще близько 500, серед яких більшість дітей, постраждали.