Перевибори польського політика Дональда Туска президентом Європейської ради сфальсифіковані.

З такою заявою виступив міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський в ефірі каналу TVN24.

За його словами, дані експертизи про вибори, дають підставу оскаржити призначення Туска на рівні європейського права. Висновки представлені прем'єр-міністру. Рішення залишається за польським урядом, який має визначити, чи варто оскаржувати обрання Туска.

Про це Ващиковський розповів, коментуючи саміт ЄС, на якому Туска переобрали головою Європейської ради. Проти його обрання виступила Польща, виставивши свого кандидата – Яцека Саріуш-Вольського.

"Це поразка Польщі є наслідком подвійних стандартів", - підкреслив Ващиковський.

Популярні новини зараз
Нові правила передачі показників: в YASNO заявили про зміни Після індексації пенсії в Україні насправді зменшилися Старі квартири обкладають податком: українці скоро отримають листи Мобілізація чоловіків предпенсійного віку: що роблять ТЦК з чоловіками 50+
Показати ще

Як зазначив він, голосування за Туска не проводилося, а польського кандидата не допустили під приводом, що повинен бути консенсус. У представників країн ЄС запитали лише "хто проти".

"Це не правда, що ми програли 27 до 1. У цих 27 країн навіть не запитали, хто за, а хто утримується", – уточнив чиновник.

Як писав раніше інформаційний портал "Знай.ua", Дональда Туска переобрали головою Євроради 9 березня на саміті ЄС.