У Великобританії новонароджена дівчинка стала наймолодшим донором. Її органи врятували життя двом дорослим.

Дитина прожила 6 днів. Її батьки дали згоду на трансплантацію нирок та печінки приреченим на смерть пацієнтам, передає The Washington Post.

"Ще під час вагітності було відомо, що її мозок не отримує достатньо кисню в утробі. Дитина з'явилася на світ у результаті екстреного кесаревого розтину, - розповів лікар Гаурав Атреджа. – Важила 3 кг, але виявилася дуже хворою через важку вагітність. Не рухалась і не реагувала ні на що. Батьки прийняли дуже важке рішення і дозволили донорство".

Нирки дитини розвивалися нормально і на момент трансплантації були розміром у 3,5 см. У дорослої людини зазвичай утричі більші. Проте лікарі пересадили їх пацієнту із нирковою недостатністю.

"Можна пересаджувати дитячі нирки дорослим, - зауважив лікар. – Не відомо, до якого розміру вони виростуть, але функціонуватимуть нормально".

Популярні новини зараз
Забивають пам'ять та гальмують телефон: топ 3 програм, що займають багато місця "Нафтогаз" закликав зробити це до 5 жовтня: хто не встигне – пошкодує Хотів сексу втрьох, але залишився без члена та коханки: жінка вбила "конкурентку" та покалічила чоловіка, коли застала їх у ліжку Війна не буде тривати довго: Буданов назвав причину
Показати ще

Іншому пацієнту вливали кров, для якої використали клітини печінки немовляти. Це допомагає виграти час до повноцінної трансплантації органу. За словами лікаря, це повноцінний замінник печінки на кілька тижнів.

У жовтні британські лікарі успішно пересадили дорослому нирки від немовляти віком 5 тижнів. В Україні органи дітей не трансплантували. На заваді законодавство, за яким пересаджувати можна лише органи від найближчих родичів. Від двоюрідних братів-сестер – лише через суд. Тому за потреби у донорах українці ідуть до Білорусі та Росії.