Судді конституційного суду Молдови ухвалив рішення, яке визнає майже 11% країни окупованими, а російський контингент незаконно перебуває в Придністровському регіоні. Це фактично визнає його окупаційним.

Про це повідомляє DW. Суд роз'яснив, що перебування російського контингенту суперечить Конституції країни й це підтверджує судове рішення.

В ухвалі зазначається, що Молдова є нейтральною країною і цей принцип не суперечить головному закону країни.

"Майже 11 відсотків території Молдови є окупованими, а російська армія не була виведена з Придністровського регіону", - наголосив конституційний суд.

Крім того, вказується, що Молдова має право приймати участь у миротворчих місіях та військових навчаннях, які мають на меті підвищення боєздатності країни. Це жодним чином не йде в розріз принципу нейтралітету.

Популярні новини зараз

П'ятирічний хлопчик виніс з палаючого будинку маленьку сестричку і повернувся за собакою: герою аплодує весь світ

Прогноз на зиму 2020-2021 в Україні: синоптик попередив про -24 морозу та снігопади

Відкрита сукня Тіни Кароль зрадницьки оголила складочки на боках: "Немає слів"

Заробітчанин присоромив українців за кордоном, правда очі коле: "Дружина спить з третім"

Показати ще

З відповідним звернення до конституційного суд щодо розміщення російського контингенту звернулись представники Ліберальної партії. Вони вимагали визнати неконституційним базування армії РФ на території самопроголошеного Придністров'я.

Нагадаємо, портал "Знай.ua" повідомляв, в російській армії вигадали новий спосіб призову на службу. Відтепер лави військових поповнювати з допомогою інтернету.