Громадяни Туреччини, які проживають поза межами країни, стали першими учасниками державного референдуму, підсумком якого може стати перетворення країни з парламентської на президентську республіку. Голосують турки в шести європейських країнах.

Як повідомляє ВВС, голосування для жителів Німеччини, Австрії, Бельгії, Франції, Швейцарії та Данії триватиме з 27 березня по 9 квітня. У самій Туреччині референдум відбудеться 16 квітня.

Усього поза межами країни голосуватимуть близько трьох мільйонів людей. Половина з них зараз мешкає в Німеччині.

Якщо будуть схвалені поправки до конституції, президент Ердоган зможе значно розширити свої повноваження. Він отримає право формувати кабінет міністрів, представляти бюджет, вибирати більшу частину суддів і публікувати укази, які отримають статус законів. Крім того, лідер країни зможе оголошувати надзвичайний стан і розпускати меджліс.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", через заборону ряду  європейських країн надати майданчики для турецьких міністрів, що збиралися агітувати за референдум, Ердоган неабияк розлютився, а з Нідерландами взагалі розірвав дипломатичні відносини. 

Популярні новини зараз

Підраховано 93% голосів: удар Тимошенко поставив хрест на надіях Порошенка

Путінська авіація нахабно прорвала кордон, пролунали перші постріли: що відбувається

"Досить ц*цьки показувати": Лола з серіалу "Школа" похвалилася підтягнутим тілом, фото 18+

Пенсія відкладається: українцям доведеться засукати рукава і гарувати до глибокої старості через норми стажу

Показати ще