Кремль готує відповідь на блокування своїх активів за кордоном

поділитись
Актуальність законопроекту різко зросла у зв'язку з забезпечувальними арештами активів російських установ в Європі за позовами акціонерів компанії "ЮКОС"

Москва розглядає можливість обмежити юрисдикційний імунітет іноземної держави та її майна на принципі взаємності. Кремль планує це зробити, якщо такі обмеження введуть відносно Росії.

Про це повідомляє видання "Ведомости".

Законопроект про таке обмеження підготувало міністерство юстиції Росії за дорученням уряду. Також його схвалила урядова комісія з законопроектної діяльності.

Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв підтвердив розробку такого законопроекту.

З тексту документа випливає, що нововведення не завдасть шкоди привілеям та імунітетам, які надаються главам держав, дипломатичним представництвам, консульським установам, спеціальним місіям, повітряним судам і військовим кораблям. Проте російські суди матимуть право виходити з того ж юрисдикційного імунітету, яким в цій країні користується Росія.

Читайте також: Берлусконі в російському уряді: Кремль усе спростовує

Міністерство зовнішніх справ Росії буде давати висновок щодо надання юрисдикційних імунітетів. Вчора відомство не змогло прокоментувати, чи готове воно виконувати нову функцію.

Схожий проект уряд вносив до Держдуми в 2005 році. Його прийняли у першому читанні, але далі він просунувся. У 2011 році цей проект відхили через концептуальні недоліки, які неможливо усунути.

Актуальність законопроекту різко зросла у зв'язку з забезпечувальними арештами активів російських установ в Європі за позовами акціонерів компанії "ЮКОС".

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
У слідства цілий ряд фото і відеокадрів, на яких зафіксовано ЗРК "Бук", який збив авіалайнер рейсу MH17
0
0
10:27 25.05.2018
Провідні держави світу постійно удосконалють свої розробки у сфері штучного інтелекту
0
0
10:11 25.05.2018
Міст в анексованому Криму навіть добудувати не встигли, але Путін його "урочисто" відкрив
0
0
09:52 25.05.2018
Путін додав, що РФ після вивчення матеріалів проаналізує "все, що там викладено" і сформулює своє відношення до цієї справи
0
0
09:24 25.05.2018
Володимир Путін під шумок розширив свої можливості так, що за фактом жарти про царську Росію більше не жарти
0
0
09:09 25.05.2018