Російські активісти вимагають розсекретити військові втрати на Донбасі

поділитись

0

210

Позивачі вимагають визнати незаконним указ, яким засекречено втрати особового складу російських військових "в мирний час у період проведення спеціальних операцій"

Верховний суд Росії сьогодні розгляне колективний позов адвоката, голови фонду "Свобода інформації" Івана Павлова, російських журналістів і активістів до Володимира Путіна, повідомляє Радіо Свобода.

Позивачі вимагають визнати незаконним указ президента, яким він засекретив втрати особового складу російських військових "в мирний час у період проведення спеціальних операцій".

Читайте також: Путін зібрав силовиків для обговорення ситуації на Донбасі

На думку позивачів, з одного боку, указ спрямований проти розслідувань про загибель російських військових на Донбасі, з іншого - покликаний відбити у рідних і близьких тих, хто загинув, бажання спілкуватися з журналістами або вимагати матеріальних компенсацій у Міністерства оборони.

Позов до Верховного суду був поданий на початку червня, указ Путіна, який вносив поправки в закон 1995 року "Про державну таємницю", був підписаний 28 травня.

Сталося це після того, як один з позивачів - цивільний активіст Руслан Левієв - вирушив зі своїм другом Вадимом Коровіним в поїздку по Росії, щоб знайти могили російських солдатів, які загинули в українському "відрядженні" .

Левієв і Коровін знайшли поховання та поспілкувалися з родичами і місцевими жителями, які підтвердили, що загиблі були кадровими військовослужбовцями і загинули "в бою".

Могили були свіжими, за даними активістів, поховані в них військові загинули 4 і 5 травня.

В якості позивачів у справі крім Павлова і Левієва виступають військовий журналіст Аркадій Бабченко, автор репортажів з Донбасу для телеканалу "Дождь" Тимур Олевський, репортер "Новой газеты" Павло Канигін, журналіст і колишній політв'язень Григорій Пасько, а також псковський депутат Лев Шлосберг, який одним з перших у Росії повідомив про поховання в Росії загиблих в Україні десантників, та інші.

Нагадаємо, що у Вашингтоні указ Путіна вважають за спробу приховати очевидну причетність Москви до конфлікту в Україні, а також тиском на свободу ЗМІ у РФ.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Техно
19.07.2017
Ексклюзив, Політика, Розслідування
12.07.2017
Президент США може залишитися без ключової фігури в американській політиці
0
0
07:44 25.07.2017
На даний момент шоумен знаходиться в стаціонарі
0
0
07:11 25.07.2017
Двох потерпілих гелікоптерами доставили у лікарню
0
0
06:54 25.07.2017
До Грузії не повернулися 3 тисячі громадян
0
0
05:59 25.07.2017
Стрілянину могли влаштувати члени найбільшого бразильського злочинного угруповання
0
0
02:35 25.07.2017