Двох українських хакерів із міжнародної банди судять в Америці

поділитись

0

866

За наявної інформацією, банда заробила понад 100 мільйонів доларів

У федеральних судах США 11 серпня порушено одночасно три справи стосовно вихідців із країн СНД. Їх звинувачують у безпрецедентній хакерській афері, пише zik.

"Серед 32 обвинувачених є двоє жителів України – Турчинов і Єременко, які зламували комп'ютерні мережі компаній, що поширюють корпоративні прес-релізи, і 30 осіб, що проживають як у США, так і в інших країнах, які торгували на біржі, використовуючи викрадену хакерами інформацію", - ідеться у повідомленні.

Читайте також: Хакери "ІДІЛ" проникли до баз даних військових США

За інформацією, банда заробила таким чином понад 100 мільйонів доларів.

"Ця інтернаціональна схема безпрецедентна і за масштабами комп'ютерних зломів, і за кількістю трейдерів, і за кількістю цінних паперів, якими вони торгували, і за обсягом прибутків", – заявила голова Федеральної комісії з цінних паперів і бірж Мері Джо Уайт.

Прокурори повідомляють, що Турчинов і Єременко зламували комп'ютерні сервери піар-компаній PRNewswire Association LLC, Marketwired і Business Wire, викрадали ще не опубліковані прес-релізи корпорацій Panera Bread Co., Hewlett Packard Co., Caterpillar Inc. і Oracle Corp., тощо.

При цьому вони користувались проксі-серверами для маскування своїх IP-адрес.

Зловмисники створили секретний сервер для переправлення викрадених прес-релізів трейдерам в Росії, Україні, на Кіпрі та Мальті, у Франції та в трьох штатах США – Джорджії, Нью-Йорку та Пенсільванії.

За лічені години або хвилини до публікації крадених документів ці трейдери використовували інсайдерську інформацію для операцій з цінними паперами. Хакерам відраховували домовлену частку прибутку.

Дев'ять фігурантів, залучених до суду в Брукліні і Нью-Джерсі, нібито заробили на цій афері приблизно 30 млн доларів. П'ятеро з них було заарештовано у вівторок. Решту оголосили в розшук. Припускають, що вони наразі перебувають Україні.

Незаконний прибуток відправляли у офшори через естонські банки.

Нагадуємо, у Ньюарку в штаті Нью-Джерсі до суду притягнули таких осіб: Івана Турчинова, Олександра Єременка, Аркадія Дубового, Ігоря Дубового та Павла Дубового.

У Брукліні у справі проходять Віталій Корчевський з Пенсільванії, Владислав Халупський, що живе в Нью-Йорку і в Україні, Леонід Момоток з Суан (штат Джорджія) і Олександр Гаркуша з Альфаретта (Джорджія).

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Техно
19.07.2017
Ексклюзив, Політика, Розслідування
12.07.2017
Користувачі не подивилися на те, що було потрібно
0
0
03:30 21.07.2017
NASA побачила з космосу гігантські пожежі на Балканах
0
0
22:37 20.07.2017
Злочинець дав дитині алкоголь і завів до лісу
0
0
22:08 20.07.2017
Російський ведучий поділився планами щодо України
0
0
21:52 20.07.2017