Латвійському та польському депутатам заборонили приїжджати на похорон Нємцова

поділитись

0

214

3 березня на похорон до Бориса Нємцова на територію Росії не пропустили екс-міністра закордонних справ, депутата Європараменту Сандру Калніете та спікера сенату Польщі Богдана Борусевича.

Сандра Калніете повідомила про цей інцидент на своїй сторінці у Фейсбуці:

"3 березня я прибула до Москви, щоб провести в останню путь Бориса Нємцова, як предстваник влади Латвії. Працівники аеропорту Шеремєтьєво затримали мій дипломатичний паспорт і я вимушена була чекати 3 години. Повідомили, що мені заборонений в'їзд до Російської Федерації "відповідно статті 27.1 закону про процедуру виїзду та в'їзду в Російську Федерацію з метою забезпечення оборони та безпеки держави та громадського порядку. Тепер я сподіваюся знайти собі місце в готелі "Повітряний експрес" в транзитній зоні аеропорту. Дипломатичний паспорт мені не повернули досі", - написала Калніете.

Латвійська влада глибоко обурена рішенням Росії.

"Така дія РФ дуже нас дивує, бо це суперечить елементарним гуманістичним принципам. Подібні дії російської сторони руйнують взаємну довіру і спричинюють негативний вплив на наші двосторонні відносини", - повідомили у відомстві МЗС Латвії.

Польському спікеру сенату Богдану Борусевичу на передодні від'їзду до Москви повідомили, що йому відмовлено в отриманні російської візи. Він мав представляти свою країну на поховальній церемонії Нємцова.

"Борусевич — ікона демократії Польщі та боротьби за свободу. Спікер сенату ідеальна кандидатура, щоб бути представником нашої країни для проведення в останню путь опозиціонера російської влади", - прокоментував Броніслав Коморовський, Президент Польщі.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Ексклюзив, Політика
14.03.2017
Ексклюзив, Політика, Розслідування
23.03.2017

Коментарі

Для успішного завершення процедури повинні проголосувати всі країни-члени альянсу
0
0
06:41 24.03.2017
Деякі тіла пролежали під завалами понад 20 днів
0
0
06:24 24.03.2017
Військовослужбовці Іванівського з'єднання Повітряно-десантних військ відправляються в Білорусь, де візьмуть участь в спільних тактичних навчаннях
0
0
05:56 24.03.2017