У Москві провели переговори міністрів закордонних справ Росії та Японії. Це започаткувало відновлення діалогу про укладення мирного договору між країнами.

Про це пише Російська служба Бі-Бі-Сі.

"Москва чекає від Токіо визнання підсумків Другої світової війни, включаючи Статут ООН, тільки після цього можливе укладання мирного договору", - сказав керівник російського МЗС Сергій Лавров, уточнивши, що на порядку денному була лише тема мирного договору. Питання про приналежність Південних Курил не обговорювали.

Читайте також: Китай критикує зміни до військового законодавства Японії

Глава МЗС Японії Фуміо Кисида повідомив, що його візит до Росії означає відновлення переговорів по мирному договору

Популярні новини зараз
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Показати ще

Нагадаємо, стосунки між Російською федерацією та Японією значно ускладнилися за останній рік. Після нещодавнього візиту російського прем'єр-міністра Дмитра Медведєва на Курильські острови, країни обмінялися різко критичними заявами та нотами на адресу одина одної.

21 серпня глава МЗС Японії Фуміо Кисида заявив, що поїздки російських високопоставлених чиновників на південні Курильські острови йдуть врозріз з досягнутими між сторонами домовленостей про те, щоб вести політичний діалог "в тихій атмосфері".

Довідка. Після закінчення Другої світової війни між Радянським Союзом і Японією так і не уклали мирний договір.

Токіо у своїх претензіях хоче отримати південні острови Курильської гряди Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї, посилаючись на Сімоносекскій трактат 1855 року.

Росія у якості правонаступниці СРСР наполягає на тому, що острови належать їй за підсумками Другої світової війни і посилається на неможливість перегляду її підсумків.