США утримуються від впровадження в Молдові другої програми "Компакт". Причина такого рішення - в відсутності позитивних результатів в боротьбі з корупцією.

Про це повідомив посол США в Молдові Джеймс Петтіт, передає місцеве видання "Панорама".

Американський дипломат уточнив, що фінансування програми може поновитися. Проте це відбудеться, коли уряд США помітить прогрес у викоріненні корупції в Молдові.

"Поширена корупція - це проблема для Республіки Молдова, і її необхідно вирішити. Молдова не домоглася прогресу в ліквідації цього явища, а, навпаки, опустилася ще нижче", - наголосив він.

Посол США сподівається, що уряд Молдови врахує ці зауваження. Також він вважає, що для викорінення корупції потрібен певний час.

"Уряд мав би застосувати вже існуючі закони по боротьбі з корупцією шляхом покарання тих, хто бере участь в актах корупції", - наголосив Петтіт.

Читайте також: Дані про власників вілл і яхт засекретили у РФ

Зокрема, американський дипломат розкритикував молдовські установи за "дуже повільну реакцію" в розслідуванні крадіжки мільярда доларів з банківської системи.

Крім того, він наголосив на політичній нестабільності у Молдові, яку теж необхідно подолати.

Раніше США вирішили не продовжувати програму "Компакт" в Молдові після того, як інвестували в країну понад 260 мільйонів доларів.