Заступник генерального секретаря НАТО Александер Вершбоу заявив, що геополітична ситуація нині значно нестабільніша, ніж у часи Холодної війни, коли Північноатлантичний союз востаннє здійснював широкомасштабні військові навчання.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Виступаючи на відкритті нинішніх навчань НАТО Trident Juncture, наймасовіших за останні 13 років, він згадав про окупацію Росією українського Криму і підтримку Москвою сепаратистів на сході України, війну Росії проти поміркованої збройної опозиції в Сирії і поширення терористичних угруповань на територіях Сирії й Лівії.

Нинішні навчання засвідчать, що НАТО "може впоратися з усім – від звичних бойових зіткнень до вишуканих методів гібридної війни і пропаганди", сказав Вершбоу на урочистій церемонії відкриття в місті Трапані на італійському острові Сицилія.

Читайте також: У найбільших навчаннях НАТО візьме участь 36 тисяч військових

Це місто стане оперативним центром навчань, основна частина яких почнеться в середу, 21 жовтня і триватиме до початку листопада. Навчання з участю 36 тисяч військових із понад 30 країн, серед яких не тільки члени НАТО, а й їхні союзники, зокрема, й Україна, відбудуться, крім Італії, також на території і в територіальних водах Іспанії й Португалії.

Легенда навчань – вторгнення великої країни-агресора до малої країни-члена НАТО. У Північноатлантичному союзі заперечують, що під умовним агресором на цих навчаннях розуміють Росію.