Інтерпол знешкодив шкідливого бота міжнародного рівня

поділитись

Компанії Microsoft, Trend Micro, "Лабораторія Касперського" та Інтерпол провели спільну операцію, в результаті якої взяли під контроль командні сервери, які управляли ботнетом Simda. Це програма, що крала фінансові дані.

Про це повідомляє Lenta.ru, посилаючись на лист від російської компанії, що брала участь в операції.

Шкідлива програма заразила 770 тисяч комп'ютерів у 190 країнах світу. З тих ПК, які атакував, він міг завантажувати фінансові дані.

В результаті знешкодження, компанії взяли під контроль десять командних серверів, через які атакувалися ПК користувачів. Операція завдала удару по функціонуванню мережі заражених комп'ютерів, що спричинить збільшення витрат і ризиків для кіберзлочинців.

Читайте також: США розробляють "вічний" суперкомп'ютер

Всі дії координував Глобальний комплекс інновацій Інтерполу в Сінгапурі. В операції також взяли участь Національний центр по боротьбі зі злочинами у сфері високих технологій Нідерландів, Федеральне бюро розслідувань США, поліція Люксембурга, Управління "К" МВС Росії і Національне центральне бюро Інтерполу в Москві.

Ботнет Simda поширювався через скомпрометовані зловмисниками веб-сайти. При відвідуванні певної інтернет-сторінки, шкідливий код ініціював скачування на комп'ютер користувача експлойта - коду, що заражає комп'ютер, якщо система безпеки на комп'ютері - недостатньо надійна.

Зараженню піддалися ПК переважно в США, Великобританії, Росії, Канаді та Туреччині.

Злочинці продавали контроль за комп'ютерами. Доступ до них дозволяв встановлювати на них додаткові програми для крадіжки фінансових даних.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Термометри вже понад два тижні тримаються на позначці у 40 градусів за Цельсієм
0
0
11:54 22.07.2018
Батьки намагаються знайти спосіб забрати з Туреччини тіло свого сина
0
0
08:54 22.07.2018
Британський актор намалював те, що побачив під час клінічної смерті
0
0
08:09 22.07.2018
Єлизавета ІІ здивувала оригінальним подарунком
0
0
07:39 22.07.2018
Ігри дітей зі зброєю завершилися трагедією
0
0
04:41 22.07.2018