Російський газовий монополіст зазнав втрат на суму 6 млрд дол. від "війни проти України". Країні в минулому році вдалось зекономити 3,4 млрд. дол. на газу, недоплативши Газпрому ту суму, на яку він розраховував.

Про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на відкритті засідання Кабміну.

Він зазначив, що на сьогоднішньому засіданні уряд планує затвердити баланс газу на 2015 рік.

"За два роки ми скорочуємо споживання природного газу на 10 млрд. куб. метрів. Загальний обсяг споживання буде 40 млрд. куб. метрів - баланс, що пропонується", - сказав прем'єр.

Він підкреслив, що зменшення споживання природного газу вплинуло на промисловість. Російська агресія стала причиною зменшення об'ємів закупівель.

Яценюк наголосив, що "Газпром" зазнав значних втрат через реверсні постачання "блакитного палива" із Європи. За словами міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина щорічні обсяги цих поставок складають 8 млрд. куб. м.

Крім того, Яценюк підкреслив, що раніше на українському ринку працювали "компанії-посередники імені Фірташа-Льовочкіна", зараз їх замінюють компанії зі світовим ім'ям.

"Зараз це Statoil, Royal Dutch Shell, RWE, EON, Gas de France. Ми відмовилися від посередників. Це було непросто, але цю боротьбу за прозорість газового ринку ми виграли. У тому числі, завдяки прийняттю закону про ринок газу", - повідомив глава уряду.

Яценюк підкреслив, що в Україні зараз сформувався прозорий і конкурентний ринок.

Також в цьому місяці нідерландсько-британська нафтогазовидобувна компанія Shell почала постачати газ в Україну з Європи в рамках спільного реверсу.