Дрон, що містить радіоактивний пісок, був запущений на дах прем'єра в знак протесту проти ядерної енергетики Японії.

Про це повідомляє Japan Times.

Японська поліція заарештувала чоловіка, який відправив невеликий безпілотник на дах офісу прем'єр-міністра країни Сіндзо Абе. Дрон був оснащений капсулою з піском із префектури Фукусіма.

Затриманий житель Фукуї Ясуо Ямамото розповів, що таким висловив протест проти чинної політики влади щодо атомної енергетики. Він також намагався привернути увагу до проблеми атомної електростанції.

Читайте також: На Фукусімі стався витік радіоактивної води

Крім того, чоловік приніс у поліцію таку ж капсулу із піском, а також пульт управління безпілотником.

Пісок відправили на експертизу, яка показала, що він був узятий з префектури, в якій знаходиться АЕС Фукусіма-1.

Ямамото заарештували за навмисне порушення діяльності підприємства.

Нагадаємо, 21 квітня на атомній електростанції "Фукусіма-1" в Японії стався витік радіоактивної води в океан, який викликала зупинка восьми насосів системи відкачування дощової води.

На станції в процесі охолодження реакторів обсяг рідини, що містить радіоактивні частинки, щодня збільшуються приблизно на 350 тонн. Рідина зберігається в спеціальних наземних контейнерах. Кількість радіоактивної води, що очікує на очищення, становить близько 240 тисяч тонн.

У лютому на станції вже сталося кілька витоків рідини з високим вмістом радіоактивних речовин. Після цього комісія з контролю за ядерною енергетикою провела перевірку території АЕС стосовно дотримання заходів безпеки.