У Росії поліцейським дозволять стріляти по жінках "без ознак вагітності"

поділитись

0

418

Для огляду співробітникам правоохоронних органів потрібно буде тільки "мати підстави вважати", що у вас можуть бути зброя або наркотики

Кілька депутатів на чолі з головою комітету з безпеки Іриною Яровою внесли до Держдуми Росії законопроект, що передбачає розширення повноважень співробітників поліції.

Про це повідомляє "Комерсант".

У поправках до закону "Про поліцію" парламентарії пропонують дозволити поліцейським стріляти по жінках, якщо у них немає явних ознак вагітності і відкривати вогонь у місцях скупчення людей.

Представник Комітету проти тортур Сергій Бабинець заявив у розмові з виданням, що "розширення права використовувати вогнепальну зброю означає, що ті співробітники поліції, які цього раніше боялися або вагалися, тепер не будуть, адже їм це офіційно дозволяє закон".

Читайте також: Музиканти Москви влаштували флешмоб проти репресій (фото)

Крім того, поправки розширюють права поліцейських при огляді. Тепер вони можуть обшукати громадянина та його транспорт без наявності даних про те, що в нього є зброя або наркотики. Для огляду співробітникам правоохоронних органів потрібно буде тільки "мати підстави вважати", що у вас можуть бути зброя або наркотики.

Ухвалення поправок дозволить поліції також проникати на об'єкти приватної власності для затримання осіб, які не мають статусу підозрюваного чи обвинуваченого, зазначає видання.

У пакеті поправок до закону є й ті, що розширюють права громадян. Так, поліцейські будуть зобов'язані повідомляти родичам про медустанови, куди відправляють постраждалих. Затримані поліцейськими громадяни, згідно з поправками, отримають можливість здійснити телефонний дзвінок будь-яким родичам, а не тільки близьким.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Техно
19.07.2017
Ексклюзив, Політика, Розслідування
12.07.2017
Президент США може залишитися без ключової фігури в американській політиці
0
0
07:44 25.07.2017
На даний момент шоумен знаходиться в стаціонарі
0
0
07:11 25.07.2017
Двох потерпілих гелікоптерами доставили у лікарню
0
0
06:54 25.07.2017
До Грузії не повернулися 3 тисячі громадян
0
0
05:59 25.07.2017
Стрілянину могли влаштувати члени найбільшого бразильського злочинного угруповання
0
0
02:35 25.07.2017